stamboomforum

Forum logoHelpdesk » Problemen met Stamboom Forum opgelost



Profiel afbeelding

Een tijdje terug heb ik in het forum ‘Gezochte en onderzochte familienamen in Nederland’ een discussie gestart met als onderwerp ‘Gezocht gegevens echtpaar Antonie Bouwman-Josina van den Berg (±1780-±1855)’. Anders dan gebruikelijk kreeg ik geen berichten over reacties. Voor de zekerheid heb ik ingelogd en onder ‘Mijn berichten’ zag ik dat er wel degelijk een aantal reacties waren gekomen. Hiervan heb ik geen mailtjes gehad! Ik kan de berichten wel lezen en ook naar de discussie gaan, maar dan zie ik slechts het begin van de discussie. Ik kan niet scrollen en ook niet naar een volgende pagina gaan. Dat is vervelend voor mij, maar vooral voor degenen die de moeite hebben genomen om te reageren. Ik heb de problemen niet alleen in mijn standaard browser, Firefox, maar ook in Microsoft Edge en Internet Explorer. Ook met andere discussies die ik ben gestart heb ik hetzelfde probleem. Doe ik iets fout of is het een echt probleem?

NB. Het keuzevakje 'Ik wil op de hoogte gesteld worden als iemand reageert op mijn bericht.' hieronder is aangevinkt.

Frank Rijckaert - 18 mar 2018 - 12:14 (laatst bijgewerkt 1 nov 2018 — 10:05 door moderator)

Beste Frank

Ik heb sinds een jaar of twee dezelfde ervaring. D.w.z. bij nieuwe reacties ontvang ik geen emails meer. Zou deze service tegenwoordig alleen voor premiumleden gelden? 

sprangers - 18 mar 2018 - 12:35

Nee, het geldt niet alleen voor premiumleden. Ik ben dat niet maar krijg wel meldingen. Hebt u al eens in uw spambox gekeken?

L. Loef - 18 mar 2018 - 14:12

Misschien een de Chrome browser proberen?

Succes!

Groet

Lex Boelhouwer - 19 mar 2018 - 23:57

Zag net, dat nu bij het plaatsen van een reactie als standaard staat "geen geplaatste berichten" en je dat nu dus zelf moet wijzigen in "wel geplaatste berichten".

Martin Jongkoen - 20 mar 2018 - 10:39

@ L. Loef     | Hebt u al eens in uw spambox gekeken?

Goede suggestie! Althans de meldingen over nieuwe reacties zaten in een box "commercial" van mijn provider en werden niet doorgestuurd naar mijn emailprogramma. Bij mij is het probleem dus opgelost. Nu blijft de vraag of Frank Rijckaert al een oplossing heeft gevonden.

sprangers - 20 mar 2018 - 11:40

Bedankt voor de reacties, waarvan ik nu wel per e-mail op de hoogte ben gesteld. Dit probleem lijkt opgelost.

Het niet kunnen scrollen door een langere discussie is nog steeds niet mogelijk. Deze discussie bevat nog onvoldoende reacties om het hier te kunnen controleren. Misschien na plaatsing van deze reactie.

Frank Rijckaert - 21 mar 2018 - 10:42


En inderdaad, mijn vorige bericht kan ik niet meer door scrollen tevoorschijn halen.

Frank Rijckaert - 21 mar 2018 - 10:44







De auteur van het eerste bijdrage in dit bericht heeft aangegeven dat de vraag is beantwoord of het probleem is opgelost.

Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu