Betreft Genealogie Online
Hallo Bob,
Ik heb onderstaande vraag als eens eerder gesteld, maar mogelijk is deze aan je aandacht ontsnapt.
Ik heb een gedcom vanuit GensDataPro ingelezen in Gemealogieonline en bemerkt dat de patroniemen niet meekomen. GensDataPro plaatst de patroniemen in een apart veld en koppelt deze aan een aparte gedcomtag.
0 @I3@ INDI
1 NAME Pieter/Schelling/
1 SOUR @S196@
2 ROLE schout, pachter
1 SOUR @S197@
2 ROLE receiving party
1 SOUR @S194@
2 ROLE schout
1 SOUR @S195@
2 ROLE pachter
1 SOUR @S132@
2 ROLE husband
2 GIVN Pieter
2 SURN Schelling
2 _PATR Lambrechts
1 AKA /Lamberts/
1 AKA //Schellincx
1 AKA //Schellingh
Doet GensDataPro iets fout of gaat er iets verkeerd bij het importen?
groet,
Pieter Arie Schelling
Pieter Arie Schelling - 7 aug 2011 - 15:37
Hallo Bob en Pieter Arie,
Ik heb het zelfde probleem. Ook een gedcom bestand gemaakt met GensDataPro (GDP), en verdwenen patroniemen bij GenealogieOnline.
Dit is wel lastig, want zo hebben veel voorouders alleen nog een voornaam :-(
Groeten,
Matthijs
Matthijs Vonder - 23 aug 2011 - 08:52
Ria Hendriks - 23 aug 2011 - 12:26
Richard Kuiken - 23 aug 2011 - 19:13
Ik had hetzelfde probleem bij Family Tree PHP en de maker daarvan heeft de software zodanig aangepast dat bij een import de patroniem wordt toegevoegd aan de voornaam. Ik hoop dat zoiets ook mogelijk is bij Genealogie Online. Maar op de één of andere manier lijkt dit bericht niet aan te komen bij Bob Coret. Ik hoop dat dit alsnog lukt en gerealiseerd kan worden.
Pieter Arie Schelling - 23 aug 2011 - 19:31
Gerrit H Verwoerd - 20 jan 2012 - 16:42
Hallo Gerrit,
In tegenstelling tot Bob Coret, reageerde zowel Bas Wilschut van GensDataPro en Gerrit Veldman van FamilytreePHP wel op mijn vraag hierover. Het bleek een combinatie van factoren.
_PATR blijkt niet een officiële gedcom tag te zijn (als ik het goed begrepen heb), GensDataPro maakte de gedcom m.b.t. patroniemen niet helemaal goed aan en de importmodule van FamilytreePHP kon niets met _PATR. Zowel Bas Wilschut als Gerrit Veldman hebben bij de export naar gedcom vanuit GensDataPro als de import vanuit gedcom naar FamilytreePHP aanpassingen gedaan in hun software waardoor het nu wel werkt. Bas Wilschut zal dit bij een volgende officiële update van GensDataPro meenemen.
Dus hulde voor beide heren.
Ik heb nog niet getest of het nu wel werkt bij GenealogieOnline, ook ik wacht nog steeds op een reactie van de kant van GenealogieOnline/Bob Coret op mijn (tweemaal) gestelde vraag hierover.
groetjes,
Pieter
Pieter Arie Schelling - 21 jan 2012 - 13:13
Pieter,
Hartelijk dank voor je bericht. Gelukkig "lezen" nog meer mensen mee! Omdat ik ook GDP gebruik moet ik wachten op de e.v. update en kan dan de gegevens opnieuw overbrengen. Je suggereert in je laatste zin dat het nu ook werkt maar het nog niet geprobeerd hebt. Maar dat kan toch niet zonder update? Het niet vermelden van de patroniemen begin ik - bij nader inzien - steeds vervelender te vinden. Maar er wordt aan gewerkt!
Gerrit H Verwoerd - 24 jan 2012 - 11:05
Dag Gerrit,
Ik heb zo'n 2-3 weken geleden een persoonlijk berichtje gestuurd naar Bob Coret, maar nog steeds geen reactie. Op de één of andere manier lukt het mij niet om met hem in contact te komen betreffende deze vraag. Terwijl ik lees :
"Ook kunt u helpen door feedback te geven over de website in het Genealogie Online Forum op het stamboomforum. Mist u bepaalde functionaliteiten? Werkt iets niet? Heeft u suggestie voor verbeteringen? Ik hoor het graag zodat ikgenealogieonline kan blijven verbeteren!"
Jammer, ik laat het nu maar rusten.
hartelijke groet,
Pieter
Pieter Arie Schelling - 10 mar 2012 - 09:34
Pieter Arie,
Ook ik heb nog geen reactie gekregen op mijn vraag. Reden dat ik niet "herinnerd" heb is jouw bericht over aanpassing van GDP door o.a. Wilschut. Daar wacht ik nu op. Echter ik zag deze week dat bij een voornaam apart werd vermeld "het patroniem". Niet achter elkaar maar onder elkaar. Niet echt helder maar je kunt het ermee doen. Maar dat zal wel ingelezen zijn vanuit een ander stamboomprogramma. Heeft het zin, denk je, de helpdesk van GDP, te vragen hoe het zit met de update en/of zij uberhaupt iets weten van het "probleem"?
Gerrit H Verwoerd - 10 mar 2012 - 11:54
Gerrit,
In GensDataPro wordt het nu goed neergezet in de gedcom. Alleen moet de ontvangende kant, in dit geval GenealogieOnline, bij import de gegevens achter _PATR importeren achter de voornaam. Bij Familytree PHP (wat ik ga gebruiken voor mijn website) heeft de programmeur Gerrit Veldman deze aanpassing geregeld.
_PATR schijnt een niet offciële gedcomtag te zijn. GDP gebruikt deze omdat in dit programma de voornamen en patroniemen in gescheiden velden ingevoerd kunnen worden en vind ik persoonlijk erg prettig. Alleen blijkt dat dit bij export een probleem kan geven.
Bij GenealogieOnline zou Bob Coret de mogelijkheid moeten onderzoeken of hij ook een aanpassing kan maken voor de import van gedcom mbt patroniemen bij _PATR. Probleem is dat hij niet reageert op deze vraag. Zoals ik al schreef is dat jammer, ik laat dit nu maar voor wat het is en ga mij concentreren op mijn website met Familytree PHP.
Pieter Arie Schelling - 10 mar 2012 - 13:49
Dag Gerrit,
Ik zag gisteren bij www.gensdatapro.nl dat versie 2.9.4.5 gedownload kan worden. Hierin zijn wat kleine onvolkomenheden verbeterd, ook het juist neerzetten van de patroniemen in de gedcom. Nu nog een aanpassing van de import bij genealogie-online.
groetjes,
Pieter
Pieter Arie Schelling - 18 mar 2012 - 20:14
Pieter,
Ik ben geen computerdeskundige maar ik begrijp nu dat vanaf GDP het nu goed gaat maar dat de "bal" nu ligt bij genealogie-online. Wat ik niet begrijp is dat, hoewel er "honderden?" gegevensbestanden ziijn geplaatst, er niet meer "gemopperd" wordt over de patroniemen die niet meekomen. Het zou toch veel meer moeten opvallen?
Gerrit H Verwoerd - 18 mar 2012 - 21:49
Pieter Arie Schelling - 18 mar 2012 - 21:55
Pieter,
Nog een keer. Contact gehad met GDP. De software is van hun kant "aangepast" als ik het goed begrepen heb van de helpdesk. Nu is Bob Coret aan zet om zijn programma aan te passen. Zo lang dit niet gebeurt worden er geen patroniemen vermeld. Hoe langer ik hierover nadenk hoe vervelender ik het vind. Het niet vermelden van de patroniemen is een "misser".
Ken jij websites die GDP overzetten inclusief de patroniemen?
Gerrit H Verwoerd - 11 mei 2012 - 15:13
Gerrit H Verwoerd - 21 mei 2012 - 13:50
Gerrit H Verwoerd - 26 jun 2012 - 18:17
marcel van de krol - 17 dec 2013 - 12:05
> Daarom is mijn vraag meer, moet je een patroniem in een appart veld invoeren
> of bij de voornaam of bij de achternaam om je gegevens later naar een ander
> programma over te zetten of een website zoals Genealogie-Online, Geneanet
> of MyHeritage?
Als je wilt dat ze elders goed overkomen, dan moet dat via de Gedcom standards. Dus ofwel achter de voornaam, of noteren als een achternaam, of desnoods als een alternatieve naam.
BertKoor - 17 dec 2013 - 12:35
De auteur van het eerste bijdrage in dit bericht heeft aangegeven dat de vraag is beantwoord of het probleem is opgelost.
Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!
Bedankt, uw melding is verstuurd aan de moderators.