stamboomforum

Forum logoMilitairen » Voorouder fuselier, Berend Lulof



Profiel afbeelding

Hoi Bas Lems,

Ik ben op zoek naar meer informatie over mijn voorouder Berend Lulof

Hij is overleden in Parijs op 23-07-1815 en heeft tien dage in het Militair Hospitaal gelegen en is daar overleden.

Hij was fuselier bij het vierde Battaillon infanterie Landmilitie, vierde compagnie Nederlandsche Troepen.

Hij was getrouwd met Hendrica van den Bosc en woonde in Stad Almelo

Wellicht heeft u meer informatie

alvast bedankt.

Richard Nibourg

Richard Nibourg - 28 jul 2011 - 16:44

Vier kinderen van Berend Lulof en Hendrica van den Bos(ch) zijn te vinden via www.genlias.nl:

Geesken, huw.: 11.4.1822 (18 jaar), Alberdina, huw.: 15.8.1839 (33 jaar), Berendina Johanna, huw. : 13.12.1832 (20 jaar), en levenloos (16.8.1814). Alles in Almelo.

G.Karssenberg - 28 jul 2011 - 17:00

Beste karssenberg, Deze gegevens heb ik al. Wil graag wat meer over de persoon ivm zijn militaire achtergrond

Richard Nibourg - 28 jul 2011 - 17:31

Hallo Richard,

Ik heb hem hier ook in mijn lijst staan. Als overlijdensdatum staat er 25 juli 1815. Zijn stamboekgegevens heb ik nog niet, die zal ik binnenkort in Den Haag opzoeken, dus nog even geduld !

Bas Lems - 2 aug 2011 - 21:25

Hallo Richard,

Ik heb hem opgezocht in Den Haag.

Het gaat dus om Berend Lulof, zoon van Jan Willem Lulof en Goozen Grobben. Hij is geboren te Almelo op 15-1-1782. Bij zijn aankomst bij het corps was hij 5 voeten, 2 duim, 4 streek. Breed aangezicht, breed voorhoofd, blauwe ogen, brede neus, grote mond, brede kin, zwart haar en wenkbrauwen, pokdalig.

Hij was plaatsvervanger voor Derrik Goosen uit Almelo. In dienst getreden 25 april 1814 als fuselier.

Heeft 3 jaar gediend in het 1e Bat. Jagers. Afgegaan met paspoort. Vocht in 1799 tegen de Engelsen in Noord-HOlland. En in 1815 tegen Frankrijk (bedoeld wordt de Slag bij Waterloo en de bezetting van Noord-Frankrijk). Op 25 juli 1815 in het Hospitaal te Parijs overleden.

Dat is wat er in het stamboek staat. Heb je daar iets aan?

Hartelijke groet

Bas Lems - 25 aug 2011 - 00:10


hoi Bas,

hartelijke dank voor het uitzoeken.

Hier heb ik veel aan, zodoende kom ik wat meer te weten over mijn voorouder.

en het zijn leuke weetjes.

met vriendelijke groet,

richard nibourg

Richard Nibourg - 31 aug 2011 - 12:15







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu