stamboomforum

Forum logoGenealogie software / GEDCOMs » Tijdlijn over mijn achternaam



Profiel afbeelding

Hallo mensen!

Nog een fijne jaarwisseling toegewenst!

Ik ben vijf jaar geleden begonnen met een speurtocht naar de familienaam Janssen, wat ik heb opgemerkt dat dit een van de populairste achternamen is van Nederland.

Voor mijn studie (PABO) heb ik nu als opdracht gekregen mijn familienaam te onderzoeken, op deze manier kom je meer te weten over je familie en achtergrond. Wat ik van plan is een tijdlijn te maken over mijn achternaam, wie was de eerste persoon met deze achternaam, is er bijvoorbeeld in 2008 iemand geboren met de achternaam Janssen. Ik ga dit doen op een Nederlandse website die ik gisteren zag bij FOK!, de site heet TimeRime.com. Heeft iemand hier ervaring mee? Ik ben erachter gekomen dat het gratis is, maar werkt het ook goed?

Een papieren versie van een tijdlijn maken werkt niet heb ik gemerkt. Je kan moelijk 6 a4 velletjes aan elkaar plakken en presenteren of delen met de rest.

Kenau - 29 dec 2008 - 10:06

Helemaal begrijpen doe ik het niet.

" als opdracht gekregen mijn familienaam te onderzoeken, op deze manier kom je meer te weten over je familie en achtergrond. Wat ik van plan is een tijdlijn te maken over mijn achternaam, wie was de eerste persoon met deze achternaam, is er bijvoorbeeld in 2008 iemand geboren met de achternaam Janssen.".

Ruim 55.000 personen hebben jouw familienaam Janssen.

Van Jansen zijn er maar liefst 75.000.

Hoe kun je nu door zo'n massaal voorkomende familienaam te bestuderen meer over je (eigen) familie te weten komen. Ik durf er wel om te wedden, dat er in 2008 iemand met de naam Janssen is geboren.

Amsterdammer - 29 dec 2008 - 15:48

Klopt ik heb een beetje pech. Er zijn andere studenten die hebben achternamen die niet veel voorkomen, ik heb al aan mijn docent gevraagd of ik mijn achternaam onderzoek kan beperken tot een bepaalde provincie.

Kenau - 30 dec 2008 - 11:18


Is de naam van je moeder of oma misschien wel minder frequent voorkomend? Dat is toch ook familie?

Je kunt nakijken hoe vaak een naam in 1947 voorkwam en waar op de volgende site

http://www.meertens.knaw.nl/nfd/

mvg-Ben

Ben Wegman - 30 dec 2008 - 11:58







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu