Er moet mij iets van het hart. Het gebeurt toch nog al eens dat er helemaal geen bericht volgt op een persoonlijk berichtje. Ik vraag mij dan af:
Gooit de server van de geadresseerde de post eruit als "onbetrouwbaar".
Is het adres nog goed? Kijkt men nooit meer naar de post van het stamboomforum?
Heeft men het te druk om te antwoorden?
Alles is mogelijk, maar leuk is het niet.
Gebeurt dit mij alleen of is het herkenbaar?
Groeten,
Herkenbaar.
Oorzaak: mensen ontvangen heel veel e-mail. Jouw bericht wordt gelezen met andere mailberichten; en vervolgens vergeet men (op een later tijdstip te reageren). Overigens: ook op de antwoorden m.b.t. de vragen die lopen op het forum wordt soms geen respons gegeven door de vraagsteller. Af en toe frusterend (vooral als er nogal wat tijd in is gaan zitten).
mvg-Ben
Als een antwoord te lang op zich laat wachten zou ik opnieuw een berichtje sturen.
Ik heb geen idee hoe het gaat als je inlogt via social media. Vroeger logde ik in per e-mail, nu via facebook. Ik vraag me af waar eventuele berichten nu belanden. Vroeger kwamen ze overigens in mijn spambox uit, dat kan dus ook een reden zijn dat mensen niet reageren.
We zijn tegenwoordig vooral bezig met het verzenden van berichten, niet met het ontvangen ervan.
Dank voor de reacties. Natuurlijk wordt een bericht van een onbekende niet direct beantwoord en daardoor kan het vergeten worden. En geen reactie ontvangen als je voor een ander iets hebt uitgezocht is inderdaad nog veel vervelender.
Ik werk zelf alleen op mijn computer, niet via facebook. Maar bedankt voor die opmerking Marietje. Misschien kan daar iets fout gaan met de post. Nog een berichtje sturen kan natuurlijk altijd. Maar dat doe ik eigenlijk alleen maar als het dringende zaken betreft. Hier dus niet zo snel. En beste sprangers, ik verzend niet zoveel hoor. Ik ben meer van een "briefwisseling" ;)
@Apollonia, het spijt me dat ik me onduidelijk heb uitgedrukt. Ik bedoelde dat niet jij vooral bezig bent met verzenden, maar dat in ons tijdperk van sociale media, men zo druk bezig is met het verzenden van selfies en tweets, dat er geen tijd meer is voor het lezen van de berichten van een ander. We zullen er mee moeten leven.
Technisch gezien zijn de servers van het stamboomforum juist als 'betrouwbaar' aangemerkt. Maar het kan wel zo zijn dat de ontvanger zijn emailinstellingen erg streng heeft ingesteld, waardoor bepaalde mails niet aankomen. Zo niet, dan nog kan de provider een spamfilter hebben die allerlei mails die ook maar 5% 'verdacht' zijn, tegenhouden.
Ook kunnen 'regels' of 'labels' een rol spelen. Dit zijn opties in b.v. Outlook of Gmail waarmee je email automatisch naar een bepaalde map kan verhuizen. Als een lid hiermee alle mails met 'stamboomforum' direct in een andere map laten binnenkomen om dat later te lezen (dus nooit), hoor je niets, of heel laat van die persoon.
Daarbij hebben we inderdaad ook nog het gedrag achter de computer. Ik heb ooit eens via My Heritage 10 mensen een bericht gestuurd omdat zij mijn opa in hun stamboom hadden staan, en ik nieuwsgierig was wat onze relatie was. Resultaat: 0 reacties.
Als je de persoon toch wilt contacten, zoek ze dan eens op in de sociale media. Misschien is het dezelfde en kan je via die weg de persoon benaderen.
Ja beste Sprangers, we leven door zolang als het als ons gegeven is en er is gelukkig meer dan stamboomonderzoek.
Yolanda, bedankt voor je technische uitleg van hoe men berichten kan filteren. Wat akelig voor je dat er 10 mensen niet reageerden.
Nogmaals bedankt en ik denk dat we dit onderwerp maar moeten afsluiten.