Elisabeth Maria Elst, dochter van Petrus Josephus Elst en Geertje Schipper huwt Louis Reinder Willem Marinus van 't Walderveen. In de huwelijksakte is er sprake van een zus van de bruid. Haar naam is Petronella Geertruida Elst zij is geboren op 25-01-1908 te Amsterdam.
Op 21-09-1939 huwt zij met Hendrik Meijer te Amsterdam.
Eerst was het lastig iets over haar te vinden echter na wat speurwerk heb ik papieren online gevonden waarbij zij tezamen met haar echtgenoot naar Bogota lijkt te reizen. Op de stukken die ik daarbij terug vind zit ook een visum aanvraag. Op dit document wordt zij vermeld als Petronella Elst Schippers Meyer, haar echtgenoot heb ik ook gevonden echter ook is zijn naam anders gespeld als in Nederland. Hij wordt hier vermeld als Hendrik van Meyer. De gegevens op zijn visum komen 1 op 1 overeen met zijn gegevens in Nederland evenals bij zijn vrouw.
Echter loopt ook hier het spoor dood, aangezien zij in 1908 is geboren en hij in 1912 ga ik er vanuit dat beide niet meer in leven zijn. Op de visum documenten (april 1962) worden er onder het stuk minderjarige kinderen geen kinderen vermeld zowel bij Petronella als Hendrik.
Nu ben ik op zoek naar meer gegevens over beide, maar ook hier loopt het spoor dood. Weet iemand waar ik mogelijk meer informatie zou kunnen vinden. Heb namelijk geen idee hoe of waar ik informatie kan vinden in Amerika.
De archiefkaart van Petronella Geertruida Elst vermeldt vertrek naar Bogota op 28.11.1951
aanvulling: Ook de archiefkaart van Hendrik Meijer.
Klopt deze informatie had ik ook gevonden. Maar op een ander document van hun visum staat een datum van april 1962 vermeld.
Volgens de reactie van Hans 10.54 uur is Petronella G. Elst uitgeschreven op 28 november 1951,
Pierre vermeldt dat de visum als datum april 1962 aangeeft.
Is de visum uit 1962 afgegeven met een verwijzing naar Amsterdam?
Is zij en haar man wellicht tussen 1951 en 1962 nog in een ander land of stad geweest?
Groet,
Alle informatie is welkom. Hoe meer informatie hoe beter en completer het beeld wordt. Dank daarvoor
Een gokje: Is het mogelijk dat Hendrik voor Shell werkte ...
Heb een e-mail gestuurd naar Shell, gericht aan de archieven van medewerkers. Helaas tot op heden geen informatie mogen ontvangen. Bedankt voor de tip. Hopelijk kan iemand van Shell duidelijkheid verschaffen.