wie kan mij vertellen wat het familiewapen van de naam van Riet is?
Op de protestantse begraafplaats aan de Helmondseweg te Deurne ligt begraven Charles Louis van Riet (Deurne 1813-1880) onder een zerk met een familiewapen.
Dit geldt ook voor enige van zijn afstammelingen.
Of dit wapen ook door uw familie gevoerd mag worden kan pas vastgesteld worden na genealogisch onderzoek.
Zie ook http://www.stamboomforum.nl/familienamen/2/26616/0/gezocht
In het boek van Joannes B. Rietstap vindt je deze
A040 Riet Fascé d'azur et d'argent au lion de gueules couronné d'or brochant sur le tout Cimier une boule d'or soutenue d'un coussin de gueules
A040 Riet (van) D'argent à cinq barres bretessées et contre-bretessées de gueules
A040 Riet (van) D'argent à une touffe de roseaux au naturel entremêlée de fleurs d'or sur une terrasse de sinople
Hans Van Landschoot
Hans,
zie in dit verband ook het Maandblad van De Nederlandsche Leeuw jaargang 86 kolom 92.
Dit laat onverlet, dat het Armorial Général geen boek is, waarin je een behangetje kunt uitzoeken.
Zoals ik eerder opmerkte, is genealogisch onderzoek noodzakelijk om vast te kunnen stellen of er een verband bestaat tussen de familie van de vraagsteller en de personen, die deze wapens voerden.
LEO
ik weet dat ook hoor, dat je er zo maar geentje kunt uitpikken. Ik heb dit gewoon gedaan, om te zeggen dat er wapens bestaan van deze familie. Dit wil nog niet zeggen, dat deze persoon ervan afstamt, dat zal hijzelf moeten doen.
Hans
Hans,
dat ben ik helemaal met je eens.
Daarom schreef ik die waarschuwing er ook bij; om te beginnen bij mijn eigen bericht over de zerken op de begraafplaats in Deurne.